Tour de Hongrie - nemzetközi kerékpárverseny Békéscsabán
A 47. Tour de Hongrie május 13-i békéscsabai versenyszakaszának idejében ideiglenes útlezárásokkal, forgalomterelésekkel kell számolnia a békéscsabai lakosságnak. Kérjük, hogy május 13-án (szerdán) ezt utazásuk tervezésekor mindenképpen vegyék figyelembe!

LEZÁRÁSOK BÉKÉSCSABÁN
2026. május 11. (hétfő), 17.00 órától – május 13. (szerda), 21.00 óráig:
a Békéscsabai Városi Sportcsarnok parkolójának teljes lezárása a forgalom elől.
2026. május 12. (kedd), 9.00 órától – május 13. (szerda) 21.00 óráig:
teljes lezárás a forgalom elől a Bajza utca Gyulai út és Berzsenyi utca közötti szakaszán. (A Berzsenyi utca 13-án, szerda reggel 7-ig még használható lesz.)
2026. május 13. (szerda), 7.00 órától – 18.00 óráig:
a Bajza utca teljes lezárásának folytatása a Berzsenyi utcától a dr. Becsey Oszkár utcáig. (A dr. Becsey Oszkár utca a verseny kezdetéig, illetve a verseny ideje alatt – amikor lehetséges – átmenő forgalomként használható lesz.)
2026. május 13. (szerda), 13 óra 30 perctől – a mezőny célba érkezéséig, de legkésőbb 17.00 óráig:
a Kígyósi út, az Orosházi út, a Bartók Béla út, a Bánszki utca, a Bajza utca, a Gyulai út Bajza utcától Dobozi útig tartó szakasza, valamint a Dobozi út a forgalom elől le lesz zárva.
Amikor a verseny lehetővé teszi (a kerékpárosok elhagyták Békéscsabát) a megjelölt útvonal nagyobb kereszteződéseiben megindulhat a forgalom. Az érintett, átmenő forgalmat biztosító kereszteződések az alábbiak:
A Bartók Béla út kereszteződései:
– Temető sor
– Tulipán utca – Gálik János utca
– Gábor Áron utca – Vozárik utca
– Petőfi utca – Szemere utca
– Haán Lajos utca – Wesselényi utca
– Munkácsy utca – Damjanich utca
– Szabadság tér – Dózsa György út.
A Bánszki utca kereszteződései:
– Derkovits sor – Penza lakótelep.
A Bajza utca kereszteződései:
– Árpád sor
– Dr. Becsey Oszkár utca.
A Gyulai út.
A Dobozi út kereszteződései:
– Dedinszky Gyula utca
– Hétvezér utca
– Selyemakác utca
– Mandula utca.


A lezárások mellett több további forgalmi rend változás is lesz! A kihelyezett KRESZ-táblák segítenek az alternatív utak megtalálásában, illetve a változások követésében.
A verseny útvonalának zárási ideje tájékoztató jellegű. Kérjük, tartsák be a forgalom irányításában résztvevők utasításait! Köszönjük, hogy vigyáznak a kerékpárosok épségére! Szurkoljon az útvonalakon vagy kövesse az M4 Sporton élőben!
Tudjon meg mindent a Tour de Hongrie-ról itt:
Tour de Hongrie interaktív térkép:


