A centenáriumra és a mesterre emlékezve a Városháza árkádsorán ünnepélyes keretek között avatták fel az emléktáblát, amelynek elhelyezéséről Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése döntött. A rendezvényen Veres Krisztina, a Meseházi Alapítvány kuratóriumi elnöke idézte fel a művész pályafutását, aki városunkhoz több szállal is kötődik. Díszleteket, jelmezeket tervezett a Jókai színház számára és olyan köztéri alkotásokat készített, amelyek a Szigligeti utcai játszótéren ma is őrzik keze nyomát. Valóra vált álmát, a Meseházat 1988-ban adták át. Az épület a mai napig fogadja a látogatókat és kínál számukra kulturális élményeket. Munkáját számos elismeréssel jutalmazták, 1995-ben Kossuth-díjat kapott. Mint ahogy azt Szarvas Péter polgármester megfogalmazta, Schéner Mihály megkerülhetetlen formátuma volt nemcsak a helyi és térségi, de az országos és az európai művészetnek is, hiszen nagyszerű eredményeket ért el. A mester és a festőfejedelem, Munkácsy Mihály pályafutása között párhuzam vonható, hiszen mindkettőjük életükben fontos szerepet töltött be városunk.
Az ünnepségen Szarvas Péter polgármester és a művész fia, Schéner Mihály leplezte le a Polgármesteri Hivatal árkádsorán elhelyezett emléktáblát. A rendezvényt Soós Emőke és Biró Gyula bábszínészek közreműködése színesítette, akik Zalán Tibor és Lovas Gábor Miska című darabjából, illetve Schéner Mihály: Kézkivirágzások című művéből adtak elő részleteket.
A rendezvény zárásaként a békéscsabai és a medgyesegyházi városvezetés, a Kormányhivatal igazgatója és Meseházi Alapítvány garabonciásai helyezték el a megemlékezés virágait.
A Schéner emlékévhez kapcsolódva 2022-ben a Békéscsabai Települési Értéktár Bizottság a „Schéner Mihály művészeti és szellemi öröksége” értéket felvette a Békéscsabai Települési Értéktár kulturális örökség kategóriájába. Szintén az idei emlékév kapcsán a felújítást követően, a tavasz folyamán ünnepélyes keretek között kerülnek átadásra a Szigligeti utcai játszótéren található köztéri alkotások.