Ünnepi fénybe öltözött hát a Szent István tér is, valamint Szarvas Péter polgármester a város adventi koszorúján meggyújtotta az első, hitet szimbolizáló gyertyát.
Karácsony méltó megünneplésének elengedhetetlen része az ADVENT, az ünnepet megelőző négy hét. Az advent varázsos hangulata, a karácsonyi várakozás ideje a régmúltra visszanyúló, gyönyörű, téli hagyomány. Idén a világjárvány miatt különösen is nagy hangsúlyt kap az otthoni, családi körben, az adventi koszorú gyertyáinak fényében végzett imádság.
Az egyházi liturgiákat népszokások és a babonák betartása egészítette ki. Ilyen többek között az adventi koszorú, amelyet először valamikor 19-20. században készítettek. 1839-ben Johann H. Wichern német evangélikus lelkész felfüggesztett szekérkeréken 23 gyertyát helyezett el, és karácsonyig minden nap eggyel többet gyújtott meg. Valószínű a rohanó világnak köszönhetően, ma az adventi koszorún négy gyertya díszeleg, a négy adventi vasárnapot jelképezve. Minden gyertya szimbolizál egy fogalmat: hit, remény, öröm és szeretet.
A latin eredetű szó (adventus) megérkezést jelent. A Jézus születésére való várakozás, a felkészülés, a reménykedés időszaka. Az András napjához legközelebb eső vasárnap és december 25-e közötti négy hetes “szent idő” a karácsonyra való lelki felkészülés ideje.
Ilyenkor az utcák is díszbe öltöznek, fénybe és várakozásba borul a föld, a szívek készülnek a kis Jézus megszületésének bensőséges örömére – egymásnak is kis ajándékokkal, meglepetésekkel, finom süteményekkel készülünk. Ilyenkor a lakásokban megjelennek a kis mécsestartó házikók, a vanília és fahéj illatú teák, és a koszorúk a bejárati ajtókon.
A téren idén sajnos nem illatozik forralt bor és kürtös kalács illata a levegőben és nem kereshetünk ajándékot sem a vásári forgatagban. A látogatókat a Városháza előtt ünnepi pompába öltözött fenyő, valamint a Katolikus templom előtti területen a Napsugár Bábszínház igazgatójának, Lenkefi Zoltánnak a tervei alapján készült Betlehem fogadja.